Projektowanie dobudowy stalowej hali magazynowej w Słubicach

Projektanci BUDVISION zakończyli projektowanie dobudowy magazynu podręcznego do istniejącego budynku magazynowego w miejscowości Słubice. Projekt wykonawczy został wykonany na zlecenie stałego partnera.

Powierzchnia projektowanej hali stalowej będzie wynosiła 245 m2, a jej wysokość w okapie konstrukcji 6,5 m.
Obiekt zaprojektowano w technologii lekkiego szkieletu stalowego z pokryciem ścian i dachu płytą warstwową z rdzeniem poliuretanowym. Konstrukcja główna składać się będzie z ramowej konstrukcji stalowej. Ramy główne oraz ramy szczytowe wykonane zostaną ze słupów i rygli z kształtowników gorącowalcowanych, przy czym w ramach głównych będzie to połączenie sztywne a w szczytowych przegubowe. Wszystkie ramy będą mocowane do fundamentów przegubowo. Stateczność ram szczytowych zapewnią prętowe stężenia ścienne typu X. Do ram głównych i ram szczytowych zamocowane zostaną elementy konstrukcji stalowej budynku (płatwie, obramowania, stężenia połaciowe i pionowe, zastrzały) tworząc ustrój nośny budynku.
Ściany oraz dach hali stalowej pokryte zostaną płytą warstwową z rdzeniem PUR/PIR gr. 100 mm.

Budynek zostanie wyposażony w ocieplane, rozwieralne drzwi – stalowe lub aluminiowe, świetliki dachowe oraz stalowe bramy – segmentowe, ocieplane.
Obiekt posadowiony zostanie na stopach fundamentowych, żelbetowych, usztywnionych obwodowo podwaliną żelbetową.