Projektowanie hali magazynowej z suwnicą w Pławcach

Projektowanie hali magazynowej z suwnicą w Pławcach

W ostatnich dniach czerwca br. projektanci BUDVISION zakończyli opracowywanie wielobranżowego projektu budowlanego hali magazynowej z suwnicą o udźwigu 6,3 ton wraz z infrastrukturą towarzyszącą – separatorem substancji ropopochodnych oraz śmietnikiem w miejscowości Pławce k. Środy Wlkp.

Hala stalowa będzie obiektem jednokondygnacyjnym i jednonawowym z dwuspadowym dachem o pochyleniu 10%. Zaprojektowana została w technologii lekkiego szkieletu stalowego z lekką obudową dachu i ścian z płyt warstwowych z rdzeniem PIR gr. 100mm.

W zakres inwestycji budowlanej wchodzą: hala magazynowa o łącznej powierzchni zabudowy 300 m2, dodatkowo na terenie działki zaprojekowane zostały nowe tereny utwardzone (drogi, place, parkingi) o powierzchni ponad 1600 m2, a także obiekty towarzyszące takie jak: separator substancji ropopochodnych i śmietnik.

Konstrukcję główną hali stanowić będą pełnościenne ramy sztywno zamocowane w fundamentach. Ramy składać się będą ze słupów i rygli dachowych, które połączone zostaną sztywnym węzłem przenoszącym momenty zginające. Konstrukcję dachu stanowić będą ciągłe, zimnogięte płatwie ze stali o wysokiej wytrzymałości. W hali zamontowana zostanie suwnica o udźwigu 6,3 ton. Poruszać się ona będzie na szynach wzdłuż hali o długości 25 m oraz na wysokości ok. 5 m. Szyny oparte będą na belkach podsuwnicowych, które zostaną wsparte na konsolach wspornikowych mocowanych do słupów ram hali. Każda z belek podsuwnicowych zakończona będzie kozłami odbojowymi.

Obiekt wyposażony zostanie w dwie bramy segmentowe o wymiarach 4×4,20 m zlokalizowanych w obu ścianach szczytowych hali, dwoje drzwi i trzy świetliki dachowe. Obiekt posadowiony będzie na stopach fundamentowych żelbetowych usztywnionych obwodowo podwaliną.