Projektowanie hali usługowo-magazynowej w Zakliczynie

Projektowanie hali usługowo-magazynowej w Zakliczynie

Projektanci BUDVISION zakończyli opracowanie projektu budowlanego konstrukcji budynku usługowo-magazynowego z częścią socjalno-biurową w miejscowości Zakliczyn w gminie Siepraw. Zleceniodawcą jest stały partner.

Projektowana hala będzie budynkiem jednokondygnacyjnym, jednonawowym, z dachem dwuspadowym o pochyleniu 12 stopni.
Obiekt o powierzchni ok. 900 m2 i wysokości 4,11 m w okapie konstrukcji, został zaprojektowany w technologii lekkiego szkieletu stalowego z pokryciem ścian i dachu płytą warstwową z rdzeniem poliuretanowym, odpowiednio o gr. 100 mm i 120 mm.

Konstrukcja główna budynku składać się będzie z symetrycznych ram stalowych o rozpiętości osiowej 17,96 m. Zostały one zaprojektowane jako jako ramy o sztywnych narożach i będą przegubowo mocowane do fundamentów.
Ramy szczytowe zaprojektowano jako układ słupowo-ryglowy ze słupami przegubowo mocowanymi do fundamentów oraz połączeniem przegubowym słupa do rygla dachowego. Stateczność tej ramy zapewnia prętowe stężenie pionowe typu X.

Konstrukcja dachu została zaprojektowana jako lekka konstrukcja stalowa składająca się z płatwi zimnogiętych typu „Z” ze stali S350GD+Z, połaciowych stężeń poprzecznych z prętów okrągłych oraz zastrzałów i podwieszeń płatwi.
Obiekt posadowiony zostanie na stopach fundamentowych, żelbetowych, usztywnionych obwodowo podwaliną.

Hala zostanie wyposażona w zadaszenie wspornikowe (którego pokrycie wykonane zostanie z blachy trapezowej T40 o grubości 0,5mm, natomiast elementami nośnymi będą wsporniki stalowe oraz wolnopodparte płatwie zimnogięte typu „Z”), aluminiowe lub stalowe drzwi ocieplane, kalenicowy świetlik dachowy z poliwęglanu i profili ALU, segmentowe ocieplane bramy stalowe.

Projekt budowlany konstrukcji został rzetelnie wykonany przez doświadczonych projektantów BUDVISION, co umożliwi Inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.