Projektowanie hali stalowej w Kunowicach
lip, 13, 2018

Projektowanie hali stalowej w Kunowicach

Projektanci BUDVISION zakończyli projektowanie konstrukcji do projektu wykonawczego dotyczącego rozbudowy budynku warsztatu pojazdów ciężarowych w miejscowości Kunowice.
Projektowany obiekt zostanie dobudowany do istniejącego warsztatu, zwiększając jego powierzchnię o 293 m2. Zaprojektowany został jako hala stalowa o wysokości 7,18 m w okapie konstrukcji. Konstrukcję główną budynku stanowić będą symetryczne ramy stalowe o sztywnych narożach, przegubowo mocowane do fundamentów. Rama szczytowa zaprojektowana została jak rama główna hali z możliwością rozbudowy w przyszłości. Składać się będzie z ramy powtarzalnej oraz słupów pośrednich do mocowania obudowy. Połączenia słup pośredni-rygiel dachowy oraz słupów pośrednich do fundamentów zaprojektowano jako przegubowe. Elementami konstrukcyjnymi zapewniającymi stateczność ramy szczytowej będą stężenia X wraz z tężnikami ściennymi.
Konstrukcja dachu jednospadowego o pochyleniu 7% składać się będzie z pełnościennych dźwigarów dachowych, rygla dachowego, płatwi zimnogiętych typu „Z” ze stali S350GD+Z oraz zastrzałów. Płatwie zaprojektowano jako belki jednoprzęsłowe wolnopodparte.

Ściany osłonowe oraz pokrycie dachu wykonane zostaną z płyty warstwowej z rdzeniem PUR/PIR o grubości 120 mm.
Hala wyposażona będzie w świetliki dachowe poprzeczne do kalenicy, wykonane z aluminium i poliwęglanu komorowego oraz stalowe bramy segmentowe ocieplane.
Obiekt posadowiony zostanie na stopach fundamentowych, żelbetowych, usztywnionych obwodowo podwaliną żelbetową.


Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Skontaktujemy się w najbliższym czasie.

Nastąpił problem z wysłaniem formularza. Prosimy spróbować ponownie ze strony kontaktu.

Prosimy wypełnić poprawnie wszystkie pola formularza.

Szybki kontakt

Dane kontaktowe

  • ul. Czwartaków 23/2, Poznań
  • tel. +48 (61) 832 09 26
    kom. +48 604 545 022
    fax +48 (61) 832 09 26
  • biuro@budvision.pl
Wyślij
zapytanie