Projektowanie budynku mieszkalnego w Bierzglinku
maj, 09, 2018

Projektowanie budynku mieszkalnego w Bierzglinku

Projektanci BUDVISION zakończyli opracowanie projektu budowlanego konstrukcji następnego budynku jednorodzinnego na nowopowstającym zamkniętym osiedlu w miejscowości Bierzglinek k/Wrześni.

Nowowybudowany obiekt o łącznej powierzchni 550 m2, składać się będzie z zasadniczej bryły, na której zaprojektowano konstrukcję dachu złożoną z trzech części: dachów skrajnych dwupołaciowych (skośnych), dachu wewnętrznego dwupołaciowego (skośnego) z prostopadłą kalenicą do dachów skrajnych oraz obniżeniem pośrodku budynku (dach płaski).
Każdy z dachów skośnych budynku zaprojektowany jest jako dach dwupołaciowy o spadku 58%=30°, przy czym jedna z połaci dachu skrajnego projektowana jest ze spadkiem 100%=45°. Natomiast nad częścią środkową budynku zaprojektowany jest jednopołaciowy stropodach o spadku 5,24%=3°. Dachy skośne zostaną pokryte blachą „na rąbek”, a dach płaski papą termozgrzewalną. W dachach skośnych o konstrukcji drewnianej zaprojektowano kafry oraz okna połaciowe.

Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej ze stropem gęstożebrowym MASTER z belkami strunobetonowymi wraz z elementami wzmocnień w konstrukcji żelbetowej oraz konstrukcji stalowej. Konstrukcja dachu jest zaprojektowana jako: dachy skrajne dwupołaciowych (skośne) – konstrukcja drewniana z drewna sosnowego klasy C27 (więźba dachowa krokwiowo-jętkowa) wzmocniona elementami stalowymi, dach wewnętrzny dwupołaciowy (skośny) z prostopadłą kalenicą do dachów skrajnych – konstrukcja drewniana z drewna sosnowego klasy C27 (więźba dachowa krokwiowo-jętkowa), dach wewnętrzny dwupołaciowy z obniżeniem pośrodku budynku (płaski) z prostopadłą kalenicą do dachów skrajnych – stropodach niewentylowany.
W budynku zaprojektowano schody żelbetowe, balkony oraz tarasy na poziomie przyziemia oraz na poziomie kondygnacji poddasza.


Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Skontaktujemy się w najbliższym czasie.

Nastąpił problem z wysłaniem formularza. Prosimy spróbować ponownie ze strony kontaktu.

Prosimy wypełnić poprawnie wszystkie pola formularza.

Szybki kontakt

Dane kontaktowe

  • ul. Czwartaków 23/2, Poznań
  • tel. +48 (61) 832 09 26
    kom. +48 604 545 022
    fax +48 (61) 832 09 26
  • biuro@budvision.pl
Wyślij
zapytanie