Projektowanie budynku jednorodzinnego z basenem w Bierzglinku
Maj, 09, 2018

Projektowanie budynku jednorodzinnego z basenem w Bierzglinku

Projektanci – konstruktorzy BUDVISION zakończyli opracowanie projektu budowlanego konstrukcji kolejnego – największego z budynków jednorodzinnych na nowopowstającym zamkniętym osiedlu w miejscowości Bierzglinek k/Wrześni.

Projektowany obiekt o łącznej powierzchni 770 m2 będzie wolnostojącym budynkiem mieszkalnym, 3-kondygnacyjnym, podpiwniczonym, z basenem oraz z dachem skośnym o konstrukcji drewnianej.

Budynek składać się będzie z dwóch zasadniczych brył o niezależnych konstrukcjach dachu. Główna bryła budynku (część mieszkalna) będzie 2-kondygnacyjną z dachem skośnym, dwupołaciowym o spadku 84%=40°. Lokalnie zaprojektowano płaskie stropodachy, jedno- lub dwupołaciowe o spadku 2%=3,49°. Druga bryła niższa (część basenowa) jest również 2-kondygnacyjna z dachem skośnym, dwupołaciowym o spadku 58%=30°. Dachy skośne będą kryte blachą „na rąbek”, a dach płaski papą termozgrzewalną.
W dachach skośnych o konstrukcji drewnianej (więźba dachowa) zaprojektowano kafry oraz okna połaciowe.
Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej ze stropem gęstożebrowym MASTER z belkami strunobetonowymi wraz z elementami wzmocnień w konstrukcji żelbetowej oraz konstrukcji stalowej. Konstrukcja dachu została zaprojektowana jako konstrukcja drewniana z drewna sosnowego klasy C27 (więźba dachowa krokwiowo-jętkowa w części mieszkalnej budynku lub kratownic drewnianych w części basenowej oraz lokalnie nad pokojem kominkowym w części mieszkalnej budynku).
W budynku zaprojektowano żelbetowe schody wylewane na placu budowy oraz tarasy na poziomie przyziemia i na poziomie kondygnacji poddasza.


Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Skontaktujemy się w najbliższym czasie.

Nastąpił problem z wysłaniem formularza. Prosimy spróbować ponownie ze strony kontaktu.

Prosimy wypełnić poprawnie wszystkie pola formularza.

Szybki kontakt

Dane kontaktowe

  • ul. Czwartaków 23/2, Poznań
  • tel. +48 (61) 832 09 26
    kom. +48 604 545 022
    fax +48 (61) 832 09 26
  • biuro@budvision.pl
Wyślij
zapytanie