Projekt hali produkcyjnej w Policach

Hala produkcyjna w Policach

BUDVISION zakończył opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego konstrukcji budowlanej dot. rozbudowy istniejącej hali produkcyjnej wyrobów gumowych w Policach na zlecenie stałego Partnera.

Zaprojektowany obiekt zostanie dobudowany do istniejącej hali stalowej poprzez rozbudowę od strony ściany szczytowej w kierunku podłużnym. Powierzchnia hali produkcyjnej o wysokości 4,63 m w okapie, zwiększy się o 150 m2.

Rozbudowa została zaprojektowana w technologii lekkiego szkieletu stalowego z pokryciem ścian i dachu płytą warstwową z rdzeniem styropianowym. Płyty ścienne będą mocowane w układzie pionowym. Konstrukcję główną zaprojektowanego budynku będą stanowiły symetryczne ramy stalowe o sztywnych narożach i rozpiętości osiowej 12 m, słupy będą przegubowo zamocowane do stóp fundamentowych. Rama szczytowa będzie ramą powtarzalną z dodatkowym słupem szczytowym celem mocowania obudowy ścian. Takie rozwiązanie konstrukcyjne pozwoli na ponowne ewentualne rozbudowanie hali w przyszłości poprzez usunięcie słupa pośredniego ściany szczytowej.

Świetlik kalenicowy zostanie oparty na płatwiach przykalenicowych, które jednocześnie będą stanowiły wymiany pod świetlik. W hali planowane są również okna PCV, brama segmentowa oraz drzwi stalowe ocieplane. Zaprojektowana rozbudowa zostanie połączona z istniejącą halą produkcyjną poprzez bramę przejazdową.

BUDVISION jak zawsze dołożył wszelkich starań, aby zoptymalizować projekt konstrukcji hali poprzez odpowiedni dobór rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych mając na uwadze korzystną cenę końcową oraz krótki czas realizacji inwestycji. Jednocześnie projekt budowlany został przygotowany w profesjonalny sposób z uwzględnieniem przepisów prawa budowlanego, aby spełniał wszystkie wymogi konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę.