Zakończenie budowy hali magazynowej w Poznaniu

Zakończyliśmy budowę hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym w Poznaniu. W dniu dzisiejszym (tj. 19.02.2016) inwestor – firma zajmująca się wynajmem samojezdnych podestów ruchomych – dokonał formalnego odbioru.

Zajmowaliśmy się realizacją kompleksowo – od wykonania projektu budowlanego, uzyskania pozwolenia na budowę, opracowania projektu wykonawczego,  do wybudowania obiektu „pod klucz”.
Powstała hala magazynowa z zapleczem socjalno-biurowym jest wolnostojącym budynkiem parterowym o powierzchni 250m2 i wysokości 4,7 m (w okapie) oraz 5,9 m (w szczycie attyki).
Obiekt składa się z dwóch części – hali magazynowej oraz zaplecza socjalno-biurowego, które zaprojektowano w technologii lekkiego szkieletu stalowego z pokryciem ścian i dachu płytą warstwową z rdzeniem poliuretanowym.
Konstrukcję główną hali magazynowej stanowią ramy stalowe, jednoprzęsłowe, o rozpiętości osiowej przęsła – 10 m. Rama szczytowa hali zaprojektowana i wykonana została jako układ słupowo-ryglowy, przy czym słupy ram szczytowych są przegubowo mocowane do fundamentów, natomiast styk rygiel-słup zaprojektowany został jako sztywny dla słupów narożnych i przegubowy dla słupa pośredniego. Dźwigary dachowe pełnościenne zostały zabezpieczone przed zwichrzeniem poprzez płatwie zimnogięte ze stali o wysokiej wytrzymałości, które wraz z zastrzałami stanowią usztywnienia rygla dachowego. Płatwie zaprojektowano i wykonano jako belki ciągłe.
Obiekt posadowiony został na stopach fundamentowych, żelbetowych, usztywnionych obwodowo podwaliną żelbetową. Obudowa dachu i ścian hali została wykonana z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. W hali zamontowane zostały ocieplane drzwi stalowe, okna PCV, stałe naświetla ścienne z poliwęglanu i otwierana elektrycznie brama segmentowa.
Wewnątrz hali znajduje się zaplecze socjalno-biurowe, o powierzchni 55 m2. Jego strop wykonany został jako strop gęstożebrowy TERIVA. Ściany osłonowe zaplecza wykonano z płyt warstwowych od wewnątrz zabudowane płytami gipsowo – kartonowymi na ruszcie z profili zimnogiętych mocowanych do konstrukcji stalowej.
Roboty wykończeniowe, będące również w zakresie BUDVISION, obejmowały: malowanie, stawianie ścianek GK, ułożenie gresu na podłogach, płytek na ścianach w łazience, montaż – drzwi wewnętrznych, okien PCV, instalacji elektrycznej (gniazda i oświetlenie), instalacji wod-kan, ogrzewania z kotłem gazowym dwufunkcyjnym oraz grzejnikami płytowymi w części socjalno-biurowej, ogrzewania hali z użyciem nagrzewnic wodnych, wentylacji grawitacyjnej w zapleczu socjalno-biurowym oraz wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej w hali oraz przyłącza wod.-kan. Ponadto zakresem realizacji były: zagospodarowanie działki z ułożeniem placów, wjazdu i parkingów z poz-bruku, a także budowa ogrodzenia betonowego oraz ogrodzenia stalowego na froncie działki.
Przez cały okres realizacji budowy, BUDVISION czuwał nad solidnym wykonaniem poszczególnych elementów hali, tak aby był to obiekt, trwały, bezpieczny i funkcjonalny.