Projekt kąpieliska w Olecku

Projekt kąpieliska w Olecku

Zakończyliśmy opracowanie projektów budowlanego i wykonawczego konstrukcji części obiektów znajdujących się na terenie kąpieliska w miejscowości Olecko, położonej we wschodniej części Pojezierza Mazurskiego.
BUDVISION ma doświadczenie w projektowaniu również takich obiektów – w roku 2007 wykonał projekty budowlany i wykonawczy konstrukcji pomostu spacerowego na kąpielisku nad jez. Strzeszyńskim, Poznań.
Zadaniem BUDVISION było zaprojektowanie konstrukcji pawilonu kąpieliska, pergoli oraz przeprawy mostowej pieszej na drugi brzeg jeziora.
Konstrukcja pawilonu kąpieliska została dostosowana do nietypowego wielospadowego dachu – składającego się z przełamanych powierzchni, zagospodarowanych zielenią urządzoną (zielony dach), na których znajdować się będą panele fotowoltaiczne. Konstrukcja zaprojektowana została w technologii tradycyjnej z elementami szkieletu żelbetowego oraz stropami gęstożebrowymi typu TERIVA. Przy budynku znajdować się będzie trejaż – konstrukcja ażurowa, po której będzie pięła się roślinność. Na terenie kąpieliska powstanie także pergola z drewna.
Pergola, taras oraz trejaż przy budynku kąpieliska zostały zaprojektowane z drewna AZOBE. Jest to egzotyczne drewno o rzadko spotykanych parametrach fizycznych: bardzo twarde, odporne, trudno łupliwe, posiadające naturalną impregnacje. Jego twardość porównywalna jest do stali.
Ostatnim etapem realizacji zlecenia jest opracowanie projektu konstrukcji przeprawy mostowej dla pieszych na drugi brzeg jeziora, która będzie przeprowadzana nad drogą śródlądową (dla jednostek pływających, m.in. dla żaglówek).