Zakończenie budowy stajni dla koni w Bukowicach

Zakończono realizację budowy obiektu Stajnia dla koni na zlecenie Gospodarstwa Rolnego z Bukowic k/Wrocławia.
Zakres prac wykonywanych przez firmę BUDVISION obejmował projekt wykonawczy konstrukcji i obudowy oraz dostawę z montażem: konstrukcji stalowej, obudowy dachu, orynnowania, świetlików i wentylacji.

Nowopowstały budynek gospodarczo-inwentarski (stajnia dla koni) jest halą stalową o powierzchni 1000 m2 i wysokości 4,3 m w okapie. Jest to obiekt jednokondygnacyjny, jednonawowy, z dachem dwuspadowym o pochyleniu 26,8%. Halę zaprojektowano i wykonano w technologii lekkiego szkieletu stalowego z pokryciem dachu płytą warstwową z rdzeniem poliuretanowym. Ściany szczytowe (będące poza zakresem prac BUDVISION) wykonano w technologii tradycyjnej – murowane z elementami usztywniającymi w postaci trzpieni i wieńców żelbetowych.
Konstrukcję główną budynku stanowią symetryczne ramy stalowe (o sztywnych narożach) o rozpiętości osiowej 12 m. Ramy są przegubowo mocowane do fundamentów. Są to ramy powtarzalne składające się z pełnościennych słupów (dwuteowych) oraz pełnościennych dźwigarów dachowych (dwuteowych). Konstrukcję szczytów budynku stanowią murowane ściany wzmocnione wieńcami i trzpieniami żelbetowymi.
Obiekt posadowiony został na stopach fundamentowych, żelbetowych, usztywnionych obwodowo ławą żelbetową.
W konstrukcji dachu zastosowano płatwie zimnogięte ze stali o wysokiej wytrzymałości.
Całość prac od przygotowania projektu wykonawczego konstrukcji i obudowy do montażu konstrukcji, obudowy, świetlików i wentylacji trwała łącznie 3 miesiące. Prace budowlane realizowane były w utrudnionych warunkach zimowych. Montaż konstrukcji stalowej wykonano w grudniu 2014 roku, natomiast obudowę dachu, orynnowanie i elementy elewacji wykonane zostały w styczniu, budowę zakończono na początku lutego 2015.
BUDVISION dokonał wszelkich starań, aby oddany obiekt był wysokiej jakości. Dla potwierdzenia solidności wykonanej pracy BUDVISION udzielił 3-letniej gwarancji.