Projektowanie konstrukcji w remontowanej kamienicy w Poznaniu
październik, 19, 2018

Projektowanie konstrukcji w remontowanej kamienicy w Poznaniu

Projektanci BUDVISION zakończyli projektowanie konstrukcji kamienicy w okolicach Starego Rynku w Poznaniu. Zlecenie wykonywane było dla lokalnej firmy architektonicznej.

Zadaniem projektantów BUDVISION była ocena nośności konstrukcji oraz zaprojektowanie nowych elementów konstrukcyjnych wobec planowanego remontu kamienicy z przeznaczeniem na wielorodzinny budynek mieszkaniowy.

Konstrukcja główna istniejącego budynku kamienicy była wykonana w technologii tradycyjnej – murowanej, w układzie konstrukcyjnym mieszanym. Stropy wykonane były w konstrukcji drewnianej z poszyciem z desek drewnianych. W wyniku remontu poszycie ulegnie wymianie np. na nowe deski lub płytę OSB+panele drewniane lub wykładzinę podłogową lub płytę OSB+płytki ceramiczne w pomieszczeniach mokrych – wg projektu architektonicznego. Istniejące belki stropowe kamienicy są belkami wolnopodpartymi. Konstrukcja  dachu, pokrytego papą, wykonana była jako układ kleszczowo-płatwiowy z drewnianymi krokwiami oraz z poszyciem z desek drewnianych. Ściany murowane usztywnione stropami, poprzecznymi ścianami klatki schodowej oraz innymi ścianami wewnętrznymi. Obciążenia poziome są przenoszone na fundamenty poprzez konstrukcję klatki schodowej, układ ścian konstrukcyjnych oraz stropów stanowiących tarcze usztywniające. Istniejące nadproża są belkami wolnopodpartymi lub częściowo zamocowanymi. W budynku są obecnie schody drewniane, które zaleca się wymienić z uwagi na uszkodzenia i brak odpowiedniej nośności. Obiekt posadowiony jest  na ławach fundamentowych.

Na podstawie powyższych analiz i oceny stanu technicznego konstrukcji w  budynku przeprowadzony zostanie gruntowny remont obejmujący m.in. wzmocnienie fundamentów, ścian, konstrukcji, wymianę izolacji przeciwwilgociowej i wodochronnej, wykonanie ścian działowych, wymianę podłóg, wybudowanie szybu windowego, wymianę konstrukcji schodów i ich poszycia, wymianę drzwi i okien, a także zamurowanie zbędnych otworów drzwiowych i okiennych.


Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Skontaktujemy się w najbliższym czasie.

Nastąpił problem z wysłaniem formularza. Prosimy spróbować ponownie ze strony kontaktu.

Prosimy wypełnić poprawnie wszystkie pola formularza.

Szybki kontakt

Dane kontaktowe

  • ul. Czwartaków 23/2, Poznań
  • tel. +48 (61) 832 09 26
    kom. +48 604 545 022
    fax +48 (61) 832 09 26
  • biuro@budvision.pl
Wyślij
zapytanie