Projekt hali magazynowej w Tulcach

Zakończyliśmy opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego hali magazynowej w miejscowości Tulce koło Poznania. Zleceniodawcą jest firma zajmująca się obsługą logistyczną dużych firm i korporacji.

Zakres prac BUDVISION obejmował przygotowanie kompletnego projektu budowlanego do uzyskania pozwolenia na budowę, składającego się z części: architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej, sanitarnej (woda, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, wentylacja), zagospodarowania działki.

Projektowany obiekt będzie halą magazynową dwunawową o powierzchni ponad 3000 m2 i wysokości 9,64m w okapie. Konstrukcja hali zaprojektowana została ze stalowych słupów pełnościennych i kratowego dźwigara dachowego. Do konstrukcji dachu wykorzystane zostaną płatwie zimnogięte ze stali o podwyższonej wytrzymałości S350GD+Z. Obudowa ścian i dachu wykonana zostanie z płyt warstwowych PUR100.

Hala magazynowa będzie wyposażona w dwa doki rozładunkowe dla TIRów oraz bramę o wymiarach 4mx 4,2 m, a także dwoje drzwi ewakuacyjnych i pięć świetlików z poliwęglanu o wymiarach 3mx18,8m.

W obiekcie zaprojektowano także zaplecze socjalne dla pracowników.

Przy hali znajdować się będzie teren utwardzony o powierzchni ok. 1500m2, separator z osadnikiem, zbiornik bezodpływowy o pojemności 10m3, a także zbiorniki na wodę deszczową i zbiornik p.poż z przepompownią p.poż.

Projektanci BUDVISION dołożyli wszelkich starań, aby przygotować  rzetelny i kompletny projekt budowlany umożliwiający uzyskanie pozwolenia na budowę, jednocześnie uwzględniając aspekt optymalizacji.