Zakończenie budowy hali w Lubosinku

Zakończyliśmy realizację budowy obiektu: hala do przechowywania owoców z zapleczem w miejscowości Lubosinek k/Poznania dla firmy BERRYGROUP – grupy producentów borówki amerykańskiej.
Zadania BUDVISION obejmowały pełen zakres realizacji budowy obiektu pod klucz tj. opracowanie projektów budowlanego i wykonawczego, roboty ziemne, fundamenty, izolacje, dostawa i montaż: konstrukcji stalowej, obudowy dachu i ścian, orynnowania, bram, drzwi, okien, drzwi gazoszczelnych do komór gazoszczelnych z kontrolowaną atmosferą, wentylacji, a także roboty: murarskie, żelbetowe, ciesielskie, tynkarskie, posadzkarskie, drzwi wewnętrzne, płytkarskie, malarskie.

Wybudowany obiekt jest budynkiem wolnostojącym i ma powierzchnię 600 m2, a jego wysokość w okapie wynosi 4,8 m. Wewnątrz znajdują się szczelne komory chłodnicze z kontrolowaną atmosferą oraz zaplecze socjalne. Przy budynku znajduje się zjazd, który został zaprojektowany i wykonany jako obniżona przestrzeń utwardzona kostką betonową, ograniczona ścianami oporowymi.
Hala magazynowa do przechowywania owoców została zaprojektowana i wykonana w technologii lekkiego szkieletu stalowego z pokryciem ścian i sufitu płytą warstwową chłodniczą z rdzeniem poliuretanowym w układzie pionowym. Dach całego obiektu pokryto blachą trapezową (tzw. tropikiem), z uwagi na znajdujące się w budynku chłodnie. Konstrukcję główną tego obiektu stanowią niesymetryczne ramy stalowe, dwuprzęsłowe, mające sztywne naroża i mocowane przegubowo do fundamentów. Obiekt posadowiono na stopach fundamentowych, żelbetowych, usztywnionych obwodowo podwaliną żelbetową.
W obiekcie znajdują się 4 komory chłodnicze z kontrolowaną atmosferą i pomieszczenie do szybkiego schładzania (shocker) oraz sortownia. Pomieszczenia chłodnicze zostały wykonane ze szczególną starannością, tak aby zapewnić szczelność i kontrolowaną atmosferę. Pod warstwą właściwą posadzki ułożono szczelną membranę mocowaną szczelnie do ścian komór chłodniczych, zamki płyt warstwowych ścian i sufitu zostały dodatkowo uszczelnione. Wejście do każdej komory stanowią specjalistyczne przesuwne drzwi chłodnicze, wykonane ze stali nierdzewnej, do pomieszczeń z kontrolowaną atmosferą.
Część socjalna z kotłownią, znajdujące się wewnątrz hali, zaprojektowana została w technologii tradycyjnej – murowane z bloczków SIPOREX. Na nich rozpięto stropy gęstożebrowe, wolnopodparte.
W obiekcie zamontowano stalowe ocieplane bramy segmentowe otwierane elektrycznie, systemowy dok rozładunkowy oraz stalowe ocieplane drzwi zewnętrzne, a także w części zaplecza okna PCV.
Dla potwierdzenia solidności wykonania obiektu BUDVISION udzielił 3-letniej gwarancji na obiekt, a Inwestor potwierdził swoje zadowolenie z wykonanych prac listem referencyjnym.